mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

When might a dissenter show resilience?
What kind of job would you have where you would want to stop blinking
A leaky faucet is losing water and is filling a 5-gallon bucket every 20 hours. At that rate how many gallons of water will the faucet leak in 48 hours.
what definition of the term Yankee is correct
Stress is a factor that contributes to heart disease risk. a. True b. False
Round each number to the nearest ten and the nearest hundred. The numbers are 562, 827 ,194 ,708
4 glue sticks cost $7.76 Which equation would help determine the cost of 13 glue sticks?
A __________ is a large molecule consisting of many repeating structural units. a. monomer c. polymer b. isomer d. elements
a travel company has 132 tourists who are going on a boat ride. each boat holds 8 passengers. how many boats does the travel company need to book ?
Which of the following statements is true? a. From the 1920s to 1940s, the radio was growing quickly as a source of political news. b. From the 1920s to 1940s,