alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following products was a major export from China during the Ming And Qing dynasty
If a chemical change requires energy, which of the following could be the source of the energy? Select one: a. Settling the mixture for 20 minutes b. Adding mo
A customer deposits $1,000 in an account in which the interest is compounded annually. The table below shows the balances in the account at the end of each year
The average weight of a 7-year old girl is 49 pounds. The average weight of an 11 year old girl is 77 pounds.
Can someone help me with this Spanish he write the following in command form
If you save 3000 at an interest rate of 14 percent per year how much will you have at the end of the six years
4 sisters shares three pies equally
1.It takes 26.5 N to pull a 72 kg sled across snow. What is the coefficient of friction? 2.A 565 N rightward force pulls a large box across the floor with a co
if $45 is divided into the ratio 4:5 the smaller part is
Write the equation of a circle in standard form with a diameter whose endpoints are