rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following would not be considered an advantage of the corporate form of organization?
Assume that the Empathy State Bank begins with the balance sheet below and is fully loaned up. This bank's reserve ratio is: Group of answer choices 0.10 0.075
What is the volume, in cubic meters, of a rectangular prism that has a length of 22 meters, a width of 4 meters, and a height of 8 meters?
3l of ice cream is 10$ 4l of ice cream is 12% which is the better choice​
In a sample of 30 men, the mean height was 177 cm. In a sample of 16 women, the mean height was 164 cm. What was the mean height for both groups put together?
What is seven minus 4
Before the Panama Canal was built, which of the following countries owned Panama? A. Mexico B. Spain C. Colombia D. United States
How did the crusade contribute to the renaissance?
Which two planets in our solar system do not have any moons?.
Please help me with this question