maddypaddy2014
maddypaddy2014 maddypaddy2014
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

It's strawberry season, so Monica wants to make strawberry jam. She buys all of the strawberries left at her local town market for a total of $25.50. If the strawberries cost $4.25 per quart, how many quarts does she buy?

Respuesta :

ishaanarora500 ishaanarora500
  • 01-07-2020

Answer:

6

Step-by-step explanation:

25.5/4.25= 6

Answer Link
dan002242 dan002242
  • 01-07-2020

Answer: 6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What makes someone good and what makes someone evil according to the novel Grendel by John Gardner?
Field of Study for Francis Bacon
PLEASE HELP!!! please! I'm trash at math.
Help, screencap below
Dupa doua reduceri consecutive de pret , ambele de 10% , un aparat foto costa 567 lei. care a fost pretul initial al aparatului foto.
Why were many u.s. citizens against the second bank of the united states, which was an attempt by congress to restore order in the monetary system in 1816?
Who was the most sacred person in Egyptian society?
which expression below has the same value as 9 to the power of 6
How many zeroes are in the simplified expression 4 times 10x
The potential, idealized ecological niche of an organism is called ___