demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

a period of abnormally high emotion and activity is called??
Which sentence has no errors in the use of quotation marks? A. Mr. Thompkins said "boys, can you rake the leaves, too?" B. She told me "you don't know what you'
An increase in the atmospheric levels of carbon dioxide (CO2) is the biggest contributor to which of the following? A . global warming B . El Niño C. wind storm
What was one goal of the repeal of Prohibition?
When is the president of the Senate allowed to vote on legislative matters? to end debate on the floor to bring bills to the floor for debate to register the po
is 4 m greater or less than 400 dm
What is the first 7 square numbers?
2x+y=20 6x-5y=12 substitution
Which of the following constitutes an unintended result of the Latin American revolutions? A) the complete Independence from Spain B) the breakdown of the caste
Michelle is thinking of a shape. It is not a polygon. It has two sides what is it?