shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

6 meters to 60 centimeters
1.34 milligrams is the same as how many kg
The three European nations who fought together in World War I as the Allies, or the Triple Entente, were Russia, Great Britain, and .
Barbarians from modern day Denmark, Sweden, and Norway
Each pronoun should agree with its antecedent in
What is chain reaction?
The process of bringing a complaint and filing an answer is known as the _____. a. Trials b. Coercions c. Pleadings d. Counterclaim
Jackson weighed 6 pounds 3 ounces when he was born. When he was 4 weeks old, he weighed 128 ounces. How much weight did jacskon gain in those 4 weeks?
Please select the word from the list that best fits the definition The study of past events.
The commands on an Edit menu may change as a result of your actions. True or False