Annalisekerwin Annalisekerwin
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

There are 12 cans of corn in a case. Each can of corn is 10 ounces. If a case of corn costs $10.68, what is the unit price per can of corn? a. $0.09 b. $0.11 c. $0.89 d. $1.07

Respuesta :

edinccalhoon edinccalhoon
  • 02-10-2020

Answer:

The answer is c. $0.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
drakefnbr drakefnbr
  • 09-11-2020

Answer:

C on edg

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why is California warm and moderately humid but Nevada is hot and dry? A. The two states are at different latitudes. B. As air moves west over California's mo
Why were the committees of correspondence powerful?
a antonym for biosphere
how can you write 0.45 as fraction and a percentage ,please show work
What are some methods used by Mussolini to rise to power?
how do i find the angles on a kite?
The type and age of rocks found in the mountain range are also found on another continent. What might this mean?
What is the range of function of y-1=(x+3)^2
PLEASE HELP I GIVE THANKS
Do you think then solid can undergo convection