gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

NH4I(s) NH3(g) HI(g) Calculate the equilibrium concentration of HI when 0.343 moles of NH4I(s) are introduced into a 1.00 L vessel at 673 K. [HI]
A recipe for 6 people uses 250g of flour. How much flour will be needed to make the recipe for 15 people?
Gerald owns 465 shares of stock, with a basis of $2,831. The stock split 3 for 1. Gerald now owns ______ shares at ______ per share.
use the graph below to find the x and y incerpts (the second picture has the options)
define work and power​
PLEASE HURRY!!!!!!If a=-3x-i and b=3, then find the value of the ab^(2) in fully simplified form.
¿Que hacía patty en el parque?
Find a public opinion poll from a media source that predicts a probability. Design a probability experiment that models a political science public opinion poll.
Why is realism said to be a reaction to romanticism?
Juan: - A mí no me gustan las películas de horror, ¿y a ti? Pedro: -Amí O A. nunca O B. tampoco OC. también O D. nada