masson67
masson67 masson67
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

3. If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce
package?

Respuesta :

chanheepink101
chanheepink101 chanheepink101
  • 02-10-2020

Answer:

324 cents or 3.24 dollars

Step-by-step explanation:

13.5 multiplied by 24=324

Answer Link

Otras preguntas

What does it mean to multiply fractions?
¿Qué producto se cultiva para el consumo interno de Belice? a. tomate c. lechuga b. arroz d. pepino
3 2/3 as an improper fraction explain how you got it
On May 9, 1961, he spoke to 2,000 members of the National Association of Broadcasters and told them that the daily fare on television was "a vast wasteland.
Use the key to fill the correct word into the sentence below
CDFGJKOP what letter would complet this sequence pattern?
Solve the following system of equations by using the substitution method. x – y = 3 2x + 2y = 2 (3, 4) (-4, 5) (2, -1)
PLZZZZZZZZ HELP ASAP FIRST ONE TO ASNWER I WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!!!!!6.Why is the Canadian government encouraging research into clean energy? A.to inc
Under a parliamentary system who chooses the Executive?
complete the square: -3x^2 + 30x -52 express in vertex form