OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate 3(a + b + c)squared for a = 2, b = 3, and c = 4. a. 54 b. 243 c.729 Please add solution thanks.
Florida benefited greatly from Roosevelt’s Civilian Conservation Corps (CCC) in the 1930s. Which of these was of LEAST benefit to the state? A) Workers planted
What is the expression in factored form? 225x^2 - 144 a. 9(5x+4)^2 b. 9(5x-4)^2 c. 9(4x+5)(4x-5) d. 9(5x+4)(5x-4)
Read the passage below and answer the question that follows. ‘You make me feel uncivilized, Daisy,’ I confessed on my second glass of corky but rather impressiv
A good for which demand increases as income rises is ________, and a good for which demand increases as income falls is ________.
Asking questions from a text while reading helps with what?
will a heavier bowling ball hit pins better than a lighter bsll
Graph the linear function using the slooe and y intercept
An arc subtends a central angle measuring 7pi/4 radians What fraction of the circumference is this arc?
A stuntman jumping off a 20-m-High building is modeled by the equation h=20-5t^2, where t is the same in seconds. A high-speed camera is ready to film him betwe