madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

_____ includes websites that encourage interaction and connection among people, businesses, and organizations. Answer options: Search engines Apps Social
which of the following countries is one of the most least densely populated in the world? Taiwan, Japan, Mongolia, China.
need help with this probelm pls
The Intolerable Acts were protested by: ~the First Continental Congress ~the Second Continental Congress ~neither
For each beaker, identify whether the solution inside was hypotonic, hypertonic, or isotonic in comparison to the control beaker.
What portion of the diencephalon acts as a relay station for sensory impulses traveling upward to the sensory cortex?
SOMEONE HELP ME [20 POINTS]
When children first start to speak in sentences, what is usually true of their speech?
x h(x) -2 -10 -1 -7 0 -4 1 -1 2 2 What is the y-intercept?
QUESTION 1 RNA occurs in the nucleus as well as in the cytoplasm. TRUE FALSE 2 points QUESTION 2 RNA is synthesized from viral DNA in an infected cell before