litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

Female gametophytes are produced within the __________ a. sepals. b. anthers. c. petals. d. ovary.
Which of the following is part of every analytical essay? a. autobiography b. charts and graphs c. persuasion d. photos or drawings
Which process breaks down sugars to make ATP when oxygen is present?
Describe the three types of system: a.open: b.closed: c. Isolated:
Deciding how to spend tax money is one of the main functions of
A radical vulvectomy is the removal of greater than 80% of the vulvar area. True or false?
Hobbes calls life in the state of nature "nasty, brutish, and short” because
Price leadership refers to
1. Which of the following is the BEST example of a strong password? (Points : 1) password983457 passwordertpoisdf PaSsWoRd89 Passwor
Which equations show a direct variation? Choose all answers that are correct.