adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

BRAINLIEST Which financing option has the highest overall costs? rent to own credit card installment cash
A triangle has angle of 30 degree, 60 degree, 90 degree. It is dilated by a scale of 3. Give the angle measures of the dilation of the triangle. Please help me
Hey the water in a swamp is cooler than its because land hold warmth better than water.
Anybody Know This This. ?
Sun blocks are either chemical or physical. Oils, lotions, and creams all contain chemical blocks. On the other hand, zinc oxide, the white or colored clay-look
03.01 WILL MARK BRAINLEAST What type of neighbors were the Aztec people?
Find the future value of a simple interest loan of $29,500 at 9.5% interest for 10 months
Please hurry!!!! Will give brainly 100 points!!!!!!!!!! Solve the equation. -X + 8 + 3x = x - 6 x = -18 x = -14 x = 2 x= 4
I really need help with this please helpp!!!
6CO2+6H20-----> C6H1206+02 How is the equation above incorrect? Explain why this equation can't be true.