chloeclark96 chloeclark96
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

one pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25

Respuesta :

Crispyboii Crispyboii
  • 02-11-2020

Answer:

that is correct

Explanation:

3.25*5=16.25

Answer Link

Otras preguntas

How many solutions does the system of equations below have? y= 3x + 4 y+ 6 = 3x
Which statement BEST describes why plant cells have a cell wall, but animal cells do not? A) The cell wall is responsible to harnessing sunlight into the cell.
Which of the following statements about slavery and the law is true? a. Because slaves were property, a master could kill any of his slaves forany reason. b. S
I need help please........
7. John Kennedy is sometimes referred to as the "television president" A. As he was the first president to appear on television B. As he was assassinated on liv
___________literally means camera obscura. a. Dark camera b. Obscure room c. Dark room
Simplify the square root of 41
Identify the best way to edit the following sentence. Matthew rode every ride at the amusement park and ate three funnel cakes A. Check the writing has demon
which of the following is most likely to happen if families in a community stop spending as much money at the local grocery store?Farmers would produce more cro
A compound microscope is made with an objective lens (f0 = 0.900 cm) and an eyepiece (fe = 1.10 cm). The lenses are separated by a distance of 10.0 cm. What is