Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain how you got the answer for this question,please

please explain how you got the answer for this questionplease class=

Respuesta :

ciarbaze13
ciarbaze13 ciarbaze13
  • 02-11-2020

Answer:

3/22.56 = 7.52

Step-by-step explanation:

Answer Link
jackvan20010312 jackvan20010312
  • 02-11-2020

Answer:

$7.52

Step-by-step explanation:

3lb=$22.56

to find the price for 1 lb, divide by 3

3lb/3=1lb

22.56/3=$7.52

Answer Link

Otras preguntas

what is 365-84+017%0.98+15803-76×91749
I don't understand question 5
Compare and contrast the use of the tangent and inverse tangent ratios for solving problems.
Render is another word for greed. a. true b. false
what operations are involved in the expression 7x -5?
Water, wind, and solar energy can be replenished over relatively short time spans, so they are called
What characteristic of ice distinguishes it from other solid substances?
Select the vocabulary word that best completes the sentence below.After Raphael found out that he was allergic to tomato sauce, he had a strong _____ to Italian
levi watched his favorite movie 9 times on dvd. the movie is 1 6/10 hoirs long. how many hours did it take levi to watch the movie 9 times??
Approximately what area does the sandpaper cover ignoring the center hole? (Use 3.14 for .)