willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
Bonjour, c'est une devoir URGENT a faire pour demain!! La fable "Le lion et le rat " de La Fontaine est de quelle genre littéraire?!!
what are classes of stars?
the volume of a sphere is 950 cubic inches. use the formula for the volume of a sphere, V= 4/3(3.14)(r)ratical 3, to find the radius r to the nearest tenth of a
In "The Adventure of the Blue Carbuncle," what does Peterson find in the goose? A. twenty gold pieces B. an opal brooch
Where do supporting details usually appear in an essay? a. In the topic sentence b. In the conclusion c. In the introduction d. In the body
which event began in 1799 when napoleon became leader of france
A sequence is defined by the recursive formula f (n + 1) = f(n) – 2. If f(1) = 18, what is f(5)?
Southern and Eastern Africa tends to be drier and cooler than West and Central Africa because Southern and Eastern Africa has__ A. More extensive savannas. B. H
In the digestive system, food that has been completely processed is found __________.
which statement about body paragraphs is false