pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of a metaphor? A. The leaves danced. B. He snored like a hound dog. C. Peter Piper picked a peck.... D. When her childr
A cracked egg cooks in an iron skillet. the bottom of the egg cooks faster than the top. how is heat being added to the egg?
FRENCH!BRAINLIEST PLEASE HELP Write the frequency adverb phrase you would use to translate the following sentence. Do not write the translation of the whole sen
In science, students are observing the growth of two plants. Plant A receives sunlight and Plant B does not. The graph and table show the data for this scenario
The ill-fated decision of President John F. Kennedy and his advisers in invaded Cuba best illustrates the dangers of _______.
Of the 652 passengers on a cruise ship 30 attended the magic show on board
What is the value of x? ​
Jill is helping her little sister write a friendly letter. What parts of the friendly letter will Jill need to teach her sister? A Heading B Introduction C Body
If y varies inversely with x and y=8 when x=40, what is the constant of variation
Molar mass and Gram/ Mole Conversion WHO CAN HELP ASAP