C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

is a triangle a quadrilateral?
Describe the differences between the honeymoon phase touching face and violence phase of domestic abuse
Write an equation for the line perpendicular to y = 2x – 5 that contains (–9, 6)
The volume of a rectangular prism with a square base can be written as V = s² x h where V is the volume, s is one side of the square base, and h is the height.
what are the charges of the subatomic particles and where are they located in an atom?
What is 24 million square miles in scientific notation?
If A = 7in and C = 25in , what is the length of b? A. 24 in B. 21 in C. 27 in D. 18 in
If a menu-driven program uses a loop to redisplay the menu after a selected operation has been performed, the menu should probably have an item that the user ca
What are the 3 part of the monomer
what is a ratio of 2 measures that have different units