kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

What is the meaning of effects?
What occurs once in every minute, twice in every moment, yet never in a thousand years?
Type of tissue that can be described as voluntary or involuntary
You mow your lawn in 5 hours and earn $45. What is your hourly wage?
When a baby suckles at its mother's breast the stimulus at the breast is sent to the mother's brain (a region called the hypothalamus). the brain responds by re
What is the subject and theme of the story "The Exercise"
This Mystery Rocks! By Cyntha Schlagel The Drifting Rocks are a strange phenomenon still unexplained by science. Located in Death Valley, California, the rock
When your body temperature rises on a hot day, the neural and hormonal mechanisms activate sweating. evaporation of sweat leads to cooling of the body surface.
A sunken area in a plateau found between mountain ranges is known as a.. A.Basin B.Plateau C.River D.Mountain
What threats surround hrothgar after hrothulf's arrival? how is hrothulf like a scorpion?