s28356749 s28356749
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Milo pays $3 per pound for dog food at Pat’s Pet Palace. The graph below represents the cost per pound of food at Mark’s Mutt Market. At which store will Milo pay a lower price per pound for dog food?

Respuesta :

ashleytejedar28
ashleytejedar28 ashleytejedar28
  • 03-11-2020
where’s the graph ? I think you’ll need to show the graph in order for us to help you
Answer Link

Otras preguntas

Order the ratios from least to greatest: 7:2, 12:4, 20:6, 21:14, 10:5
Ross needs to buy a countertop for a laundry room. He calculated the area to be 12 square feet. The actual area is 11.8 square feet. What is Ross's percentage e
How do you change Newtons into kilograms
Binary fission is the most common form of reproduction in _____.
What is the importance of membrane structure and function in the organization of living processes within cells.
9x-2y=19 7x=21 can you please help me answer this question
IF YOU HAVE READ OR WATCHED THE CHRISTMAS CAROL PLEASE ANSWER. Scene 2 1. Who appears to Scrooge? What is required of the visitor? 2. Why is the visitor there?
could a mixture be made up of only elements and no compounds? explain.
why do we need both a small and large intestine?
Make a case for the Native Americans’ right to remain on the Western Plains.