jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

what was the significance of the plane selections made by the terrorists on 9/11
The Hellenistic civilization included a blend of Greek culture with A(Egyptian, Indian, and Persian influences. B(Egyptian, Persian, and Roman influences. C(Eng
How much of a sample remains after five half-lives have occurred?
_____ established plantations on islands off the coast of Africa.
Mike has $136.00 to spend on his ticket into the amusement park he spends 25% of that money on his ticket into the park.How much does Mike have left to spend?
How can you use a single parallel sentence to combine the sense in these two sentences? I regularly drudge five days a week. I habitually sleep through the week
What is the function and an example of a muscle(tissue)?
The largest proportion of federal revenues comes from A. excise taxes. B. social insurance taxes. C. personal income taxes. D. borrowing
What is carbon fixation, and how does it relate to photosynthesis?
Why is the delta region to the north called lower egypt?