jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The transverse axis of the hyperbola lies on the line y=-3 and has length 6, and the conjugate axis lies on the line x=2 and has length 8.
A cell phone plan costs $39 a month. The plan includes 2 gigabytes (GB) of free data and charges $15 per gigabyte for any additional data used. The monthly char
how do we describe mood of a poem??​
what is rambunctious A. humble B. refined C.shy D. unruly​
Hehe- so i need to know what 52 divided by 4 +the woking out
Witnesses of the eruption observed three pillars of fire, which appeared to have orange, glowing ash and rocks. The graph shows the relationship between the int
What notes do I use on the first side then the 2nd side?
(BRAINLIEST) short essay of (gifts you have received and how you felt about them)
Find X on AB that is 3/7 the distance from A to B.
Does anyone know how to take good notes on History ?