kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

What were the state government like after the revolutionary war
PLEASE PLEASE PLEASE HELP
The early Victorian Era was marked by social unrest.•True•False
According to the scholars, the english languages is tipically divided into how many historical periods?
Mr. Gehring has a 3/4 pound bag of flour to use for 6 cakes. How much flour is used for each cake?
Art History What do the exaggerated features of a biiga doll represent? a. prosperity b. wealth c. fertility and health d. wisdom
Whose permission is required before the government quarters soldiers in someones home
Who taught happiness came from reason and doing ones duty
11 3/4 and 3/4 have the same decimal equivalent on the right side of the decimal point. So, what is the decimal equivalent for both fractions on the right side
16−2t=3/2t+9 Solve for T