kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

SEE QUESTION BELOW ANSWER CORRECTLY
which monomial has the highest degree
In a double-blind experiment _____. the experimenter knows what the experiment is about the experimenter knows what the experiment is about, but the people in t
If you were a researcher studying Taxol, you would be most interested in cells found in which phase of mitosis?
8(-b-4) what is it help
“The earth is composed of three different chemical layers:core,mantle,crust. The formation of these layers was from a process called?”
What examples do you see in the past and modern society
Three friends each bought two slices of pizza and a drink at the mall. if drinks cost $0.75 and the total of their order was $11.25,how much did one pizza cost?
Which are features of heroic couplets select all that apply
How many senators are there in the US Senate? A. 50 B. 52 C. 75 D. 100