9977177
9977177 9977177
  • 01-12-2020
  • Computers and Technology
contestada

David bought 5.2 pounds of oranges for $1.20 per pound . how much did david spend ..................................................... explain to me how you did it

Respuesta :

indicahhh
indicahhh indicahhh
  • 04-12-2020

Answer:

David spent $6.24.

Explanation:

5.2 times 1.2

Answer Link

Otras preguntas

convert 7 meters per minute to yards per hour. round tin the nearest tenth.
4-t=3(t-1)-5 I really need steps, the variable in the parentheses is seriously confusing me.
The function c=2.50(n-2)+1.50 represents the cost c in dollars of printing n invitations. Which of the following is not true?
Do all caterpillars turn into butterflies?
A rectangular box has length x and width 3. The volume of the box is given by y = 3x(8 – x). The greatest x-intercept of the graph of this polynomial equals whi
Which of the following was NOT an English document that influenced the U.S. Constitution? A. Petition of Right B. Magna Carta C. the Petition of English Common
Do polar bears migrate?
when you begin an experiment why is it important to record your data
What is silica sand used for?
The regular price for designer jeans is $74.95. When the jeans are on sale for 20% off, what is the discount and the sale price?