Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

why doesn't a developing pupa move around?
How did the rise of the Knights of Labor impact the Populist movement in the late 1800s? The rise of the Knights of Labor led to the creation of granges and far
Fill the blank with the correct object pronoun. A nosotros ___________ interesa aprender más español. Write the correct form of the verb indicated in parenthes
How might the history of South America and Mexico have been different if the Spanish had not discovered gold and silver there
What are the two types of landslides?
Which sentence is written correctly? A. Her sister Delia talks more than anyone in her family. B. Our dance was better than all the dances. C. Martha harmon
Ivanna spent a total of $95 at the grocery store. Of this amount, she spent $57 on fruit. What percentage of the total did she spend on fruit?
how do I write 0.326 in two other forms
write 5.2 as the quotient of two integers A...11/3 B...21/5 C...26/5 D...51/10
three ways that humans affect earths systems