makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

the temperature of a sample of matter is a measure of the ?
Gina rented shoes, bowled 3 games, and bought 1 order of nachos. she used a coupon for 1/2 off the price of her bowling games. What was Ginas total cost before
HELPPPPP 35% OF GRADEEEEE.... When John bought his new computer, he purchased an online computer help service. The help service has a yearly fee of $25.50 and a
Which is the best description of the events of A Midsummer Night's Dream? A. logical and tragic B. serious and historically accurate C. comical and fantasy-l
Which powerful religious group often tried to close the theaters in Shakespeare's time? A. the Puritans B. the King's Men C. the Pilgrims D. the Jacobites
How to change 3 7/8 into an improper fraction
What are the qualities of a good topic? How will you ensure the topic you choose is relevant and interesting?
what are 2 examples of ionic compound?
What are the factors of 6x + 24?
How well did feudalism establish order in the Middle ages?