jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

The sum of a number divided by 5 and 7 is 2
Some of the technological advancements that are enjoyed today were first created _____.
A baker records the internal temperature of a pie that has been left out on the counter. The room temperature is 14 Celsius. An equation that models this situat
What is 5/8 times 2,I haven't done timesing decimals in a long time and have forgot how to so help asap pleassseee ty :-)
PLEASE HELP!!vvvvvvv
What is a spectrogram
Everything in the world is composed of: minerals matter compounds
When Abraham Lincoln took his oath of office as president in march , 1861 how many states had seceded from the union?
The legs of a right triangle are 4 units and 7 units. What is the length of the hypotenuse? A. square root 33 B.units square root 65 C.33 units D.65 units
all of them very stuck