a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

Look at these images of a couple, Eva and Marco, performing their routine activities. Create a caption (in Spanish) for each image describing what they are doin
Puckett products is planning for $2.9million in copitale expenditures next year pucketts target capitale structute consists of 65%debet and 35%ewuity if net inc
Where is the error in the proof? select all that aply
what is meant by afterglow?​
¿Qué rima con usar? por favor
PLS HELP ME OUT THANK YOU I’m studying for my mid-term!!
the vate rate of a country is 15% ,a woman bought an item with a price tag ghc 300 plus vat .what price did she pay for the item. ​
I know it’s simple but I’ve never been good at this topic please help —— 1232÷14
1.Name the tissue responsible for;a) Binding other tissues and organs ​
Find x and Y pls help