agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!!! Solve for X
An accountant is monitoring the average rates per hour for four employees. Employee Rates Drag the employees in order from the greatest to the least unit rate i
please help.......if y=p+qt+rt^2. where y is distance and t is time. what is the dimension and unit of p,q,and r​
Why and how did the Qing Dynasty take power in China? ANSWER ASAP!!! 5-7 sentences please!!!!
this app is so funny oml
Let the hermit convince the minister​
Please help!!!!!! Questions 3 a-g
PLZZZZ HELP ME WHAT DOES x=?? Whoever answers first gets BRAINLIEST THANKYOUUU
Select the parts of the Connecticut Compromise. The House of Representatives would have its members elected based on population. Congress would appoint ambassad
Find the 78th term of the arithmetic sequence –4,-2,0,...