powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

her diary was her best friend guarding her secret quietly​
CAN ANYONE ANSWER THIS?? VERY URGENT!! WILL MARK BRAINLIEST!! +30 POINTS
Rewrite in Standard Form. 1. y = (x - 3)(x+10)
a. If the two premises fit the pattern of Law of Detachment, Law of Contrapositive, or Law of Syllogism, determine the conclusion that logically follows and whi
How did Alexander Hamilton want to pay off the nation’s debt?
A liquid is cooled during an investigation causing it to solidify. Which of the following most likely occurred?
g How would you define the role of human resources in your organization? How does it compare with the information in this week's readings? How has that role cha
Help me please please
what’s the definition of poll tax
Namita is voting in a state election. She selects the candidate she wants to be state senator, a position that involves drafting and approving changes to state