roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a natural barrier to the entry of firms in an industry? A. Issuing of patients B. A public franchise C. License D. Economies of sca
What does magma do have a answer?
The length of three boards added together is 7.2 meters. The second board is twice the length of the first. The third board is three times the length of the fir
Application letter for Malawi army recruitment
For every 36 minutes of sprinting, Scarlett earned 12 dollars for charity. To find the unit rate of this, I would first need to structure the equation. In this
7) Incorrect posting of payments would affect what accounting record in the office a. past-due payments b. accounts receivable c. delinquent payments d. account
briefly discuss five economic importance of microorganisms​
Research paper:Works cited: Nelson Mandela was born far from city life in South Africa. He grew up in the rural village of Qunu. He remembered fondly his simple
So . . . are we to assume that mankind is innately and universally corrupt? And if so, how corrupt? The answer may lie in . . . bagels. Consider the true story
Solve for the exact value of x.