JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

The writers of the United States Constitution created a federal form of government primarily to. (A) provide for civilian control over the military (B) limit
I need help on this, I cant figure it out.
hello please help with the following i've been up all night i need help(SHOW WORK): It took Alyssa and her family 11 hours to drive 462 miles. At this rate, how
edge 2020 waves and diffraction lab report d a t a ​
How many data points do statisticians recommend to draw a median?.
One end of an elastic cord is fastened to a steel beam. A metal weight with a mass of 68 kg is attached to the other end of the cord and dropped from the level
Which term is applied to a written document that defines and organizes a government?.
Halley has been feeling a little overwhelmed. She has school, and her parents work a lot so she often has to help watch her younger siblings. Her friend sugges
It’s about direct variations I have a worksheet and I don’t understand it at all
Convert to fractions and write in simplest form. A) 0.02 B) 12% C) 0.5% D) 1.12