aafisajith aafisajith
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if the cost of 4 kg of rice is rupees 90,then how much rice is purchased with rupees 247.50

Respuesta :

emanuelabadac
emanuelabadac emanuelabadac
  • 04-01-2021

Answer: 11

Step-by-step explanation:

90 : 4 = 22.5

247.50 : 22.5 = 11

hope is helps * hugs ✨

Answer Link

Otras preguntas

jason is taking the wais test and is currently trying to learn a code. what subtest is he taking?
what is the most important bone in your body plz help I will mark brainly
There’s a few more left
b+9=8 what does b equal?
Sandeep and her 3 friends are going shopping in town. Sandeep finds out these costs of getting to town. Tram: £3.50 each Taxi: £2.20 booking fee, plus £1.20 per
Which landform specific to South America is identified as the term llanos?
Please help please please help me help please
LIST THE BESTV 10 UNIVERSITIES IN SINGAPORE.
Please help if you can I will mark brainliest The area of the right triangle shown below is 30. The segment XY has a length of 5 ft. Find the length of the hyp
Please get it right i can’t get it wrong