shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Potential business owners need to begin by asking what important question?
QUICK HELP!!!!!!! To what extent were Anne Frank and her family aware of events taking place in the outside world
Raised 12 sons, who became the 12 tribes of Israel
how do you say "I love chips
King John ruled over which kind of government? A) direct democracy B) absolute monarchy C) constitutional monarchy D) representative democracy
Willis bought a gallon of paint he painted a wall that is 9 feet high and 10 feet wide. Then he used the rest of the paint to paint 46 squate feet in the hall.
What mystery or phenomenon has occurred in the United States that is similar to one you've studied the Hispanic world? (answer in Spanish)
______ skills are a way to demonstrate our love and respect for others.
I WILL UPVOTE Find the values of y =c(x)=^3√x for x = 0, 0.008, 0.027, 0.064, 0.125, 0.216, 0.343, 0.512, 0.729, and 1. Then plot the corresponding points on a
how do you say hi my name is rebecca