Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $3 for 1/3 of a pound. How many pounds can you buy for
$10?

Respuesta :

amitsam amitsam
  • 01-02-2021
10/9 or 1 1/9 pounds
Answer Link

Otras preguntas

What are the 3 parts of the herbrew bible
Lia has already baked 2 cakes, and she can bake 1 cake with each additional stick of butter she buys. How many additional sticks of butter does Lia need in orde
EXPERTs/ACE/GENIUS/TRUSTED HELPERs QUICK!!
how long does it take for the earth to go around the sun
Why were the first factories more efficient than the earlier putting out system?
Marcy is running for student body president. Which sentence in this excerpt from her campaign speech uses parallel structure? Hi, I’m Marcy! Many of you know me
A gas sample of Xe occupies 10-liter balloon at 27 degrees C under a pressure of 1.2 atm. Approximately what volume would the gas occupy at 350 K and 2 atm of p
need all the answer' s real quick who got it ??????
For every 4 regular sodas a burger shop sold there were 3 diet sodas. What is the ratio of regular sodas sold to diet sodas sold?
Escoge el verbo correcto para cada espacio en blanco. Anoche _____ un artículo en una revista que me _____ mucho. First blank: leí or leía Second blank: inte