shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Solve 11−12y=3+6x for y.
What was unique about priest in Sumerian society? A.They where not allowed to farm B.They were females chosen from an early age C.They were the only ones who co
given the coordinates -7 and 2 on a number line, find the length of the segment that connects them
An airplane travels in a straight line directly from Washington, d. c., to Atlanta, Georgia. Ignoring take off and landing, what is constant throughout the maj
how does ancient Hindu beliefs affect life in modern-day India.
A group of lines of poetry that is separated from other is called a _________. paragraph sonnet stanza free verse
I need help I’m bad at this algebra
Who would be the leader in a totalitarian government? A. King B. President C. General D. Dictator
Jamie has $1.01 in nickels and pennies in his pocket. If he has a total of 25 coins, how many nickels and how many pennies does he have?
A car travels 84 miles on 3 gallons of gas