aubreystechschu5946 aubreystechschu5946
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Karen purchased fabric for a project she is working on. She bought 3 yards of fabric. Each yard cost $6.68. How much money did Karen spend on fabric?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$20.04

Step-by-step explanation:

$6.68 x 3 = $20.04

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

un-realistic

Step-by-step explanation:

didnt hear a single "can I speak with your manager?"

Answer Link

Otras preguntas

Their married life was not since it was fraught with bitter fighting and arguments. (A) nubile (B) tranquil (C) obvious (D) cogent (E) imminent
How to put this an equation (an athlete trains for 115min each day for as many days as possible. Write an equation that relates the number of days d that the at
Round 47125 to the nearest ten, nearest hundred, nearest thousand, and to the nearest ten yhousand
what is the perimeter of a triangle with vertices of (5,1) (-3,3) (-7,-3)
true or false all whole numbers are integers
how does making a model help scientist observe?? HELPP PLEASEEE
To make fruit salad,Sara uses 28 ounces of pineapple,21 ounces of apples,19 ounces of bananas,and 16 ounces of mango.how many 6- ounce servings of fruit salad c
whats the answer to -12(4/3-1)
what is 122/11 equivalent to as a decimal??
what is 3a + 1 = -3.6(a - 1)