khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Paul said, “And the Choose... of God, which passes all understanding, will keep your hearts and your minds in Christ Jesus."
Rest of the options
halfway between -20 and 10​
what is 18,678,789 times 67,897,867
HELP ASAP Read the following excerpt from Chief Joseph's speech "I will fight no more forever": Tell General Howard that I know his heart. What he told me befo
What are the different changes that female experiences within mentrual cycle
BRAINLIEST TO CORRECT PLEASE HURRY
2) The Brothers Grimm have complied, adapted, revised, and written over A)French 200 tales B)Italian 500 tales C)German 200 tales D)Spanish 500 tales
Cristina puede mecanografiar un ensayo de 50 páginas en 8h. Si el mes pasado Cristina y Ángela juntas mecanografiaron un ensayo del mismo tamaño en 6 horas. Cua
what is the foreground,middle ground and background in this art?