moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

a recipe for a batch of 3 dozen chocolate chip cookies calls for 3 1/2 cups of flour, 1 cup of sugar, and 2 3/4 cups of chocolate chips. How much of each ingred
The hundred years' war was a struggle between a. france and germany. b. russia and england. c. france and england. d. germany and russia.
Draw a Rectangle with perimeter of 24 inches
V(v-1)-2(1-v) how to solve this
What is the structure of the following sentence? We looked for seashells on the beach, but we did not find any sand dollars. simple complex compound-c
Make a conjecture about the sum of the first 30 positive even numbers
which equation shows the point-slope form of the line that passes through (3, 2) and has a slope of 1/3 ?
Who was the 21st president of the united states?
what is the percent by mass of carbon in c10 h14 n2?
for the line y=3/4x, if the y coordinate is 12, what is the x coordinate?