jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

Ram,raju and ravi can finish the running competition on circular track in 15 mins,20mins and 30mins respectively .If they start together at 7.00am from the star
What is the equation of the line that passes through the points (3,-2) and (-1,2) A) y=-x+1 B) y=-2x-2 C) y=-2x+4 D) y=-x+4 Is it a,b,c,or d please help
What is 3.69 divided by 3
In pea plants Round (R) is a dominant trait and wrinkled nose (r) is a recessive trait. Which combination would result in wrinkled seeds? 1. RR 2. Rr 3. rr 4. w
Evaluate 20/6 - 2/3.
Where did Nixon visit In 1972
What is the overall impact of sentence variety on the pacing of the essay? Provide details from the text to support your answer.
On the global grid, the prime meridian is at _____.
What was the name of the treaty that marked the end of world war 1?
Which of the following is the Best description on health protection