francine380 francine380
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Determine the unit rate of the situation: purchasing 3 yards of fabric for $7.47 * 2.49 What is the label that you would use to describe your unit rate? *

Respuesta :

jeffhardy00 jeffhardy00
  • 03-02-2021

Answer:

what grade are you in

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When Jenice cries at a wedding as the bride walks down the aisle, her actions are possibly indicative of a romantic nature and _____ to the stirring music. phys
please help me Iam giving test. and find H.C.F.​
Whats wrong with this answer?
there were 450 balloons in all a total of 60% were used to how many were used​
What are the ways you can prove triangles are congruent?
1. List the evils of our culture and also write the solution of it 2. What type of provision is there in our constitution about religion and culture? Write
define the lack of basic services ​
How to figure out if these 6 questions are lógico or ilógico. Someone please help! This is due at midnight
What steps led up to Texas becoming part of the United States?
Dangers of son preference in african setting​