ccast262
ccast262
03-02-2021
Mathematics
contestada
plz help me with this question
Respuesta :
lorenamrivera1976
lorenamrivera1976
03-02-2021
Answer:
i want to say 180 but try that and if its wrong im deeply sorry
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
A certain brand of crackers costs $2. 89 for 12. 4 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.
Can someone explain just 17-28??
1. How does sound travel in the ear 2. How sound Travel across different mediums
Jack collected 18 ten-dollar bills while selling tickets for a show. He gave 1/6of the bills to the theater and kept the rest. How much money did he keep?
Malik upgrades his cell phone. He will pay a $35 activation fee and $40 per month for service write an expression for the cost of m months
Slove for x 3x+4=7x-(x+17)
Pls help me quick I’ll mark brainly
0.79 ( ) 0.7 which is greater
95/100 = x/80 what does x=
List 5 ways we can increase self-esteem and give a short explanation if needed