ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x in the equation 1.5(x+4)-3=4.5(x-2
What is 2 + 2 pls I'm doing this on purpose
Consider the reaction, 2 d(g) + 3 e(g) + f(g) => 2 g(g) + h(g) when e is decreasing at 0.16 mol/ls, how quickly is g increasing? give your answer to 3 decima
What are the various factors to include in the dietary management of GERD? What foods tend to be problematic? Be sure to include both diet and other factors (su
Emily is packing her bags for her vacation. She has 6 unique Fabergé eggs, but only 3 fit in her bag. How many different groups of 3 Fabergé eggs can she take?
Suppose 14 quarts of a solution that is 36% antifreeze is mixed with 6 quarts of a solution that is 12% antifreeze.
If you're going 80 mph, how long will it take for you to go 80 miles?
A 1.25 g gas sample occupies 663 ml at 25∘ c and 1.00 atm. what is the molar mass of the gas?
If u is a unit vector, find u · v and u · w. (assume v and w are also unit vectors.) equilateral triangle
Highlight details that reveal information about the environment in which the Haida people lived. Raven opened his beak and sang a beautiful song, calming the cr