nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

I need help please ..
The SSS proof used the rigid transformations illustrated here. Which transformations are used?
Lee y empareja la forma correcta del verbo saber o conocer. Read and match the correct form of the verbs saber and conocer. Acabo de visitar un país magnífico,
12. What about the poem best supports the answer to the previous question? (1 point) It is about nature, and it has a set syllable count. It has a narrator
the revenue from selling x shirts is r(x)=12. the cost of buying x shirts is c(x)=5x+20. the profit from selling x shirts is p(x)=r(x) - c(x). what is p(x)?
the vertices of a rectangle are R(-5, -5), S(-1,-5), T(-1,1) and U(-5,1). A translation maps R to the point (2,-7). find the translation rule and the image of U
how do you factor 24a^2-4a-8 and what are the steps​
Which factor could help cause the fall of a civilization? A. enourmous wealth B. poorly managed irrigation C. signs from the gods D. neighboring deserts
I am a Christian believer and can someone prove that God is real
Which is true of democracy in ancient Greece? A Only free males could participate. B Only male citizens could participate. C Only males could participate. D Onl