lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

Yeast has many commercial uses in the production of ____. Select all that apply. Sodas Breads Fuels Wine
Which is the correct oxidation half reaction for the following reaction K2Cr2O7 + H2O + S à SO2 + KOH + Cr2O3
Explain the difference between a nonnumeric growing pattern and a nonnumeric repeating pattern.
Subraya el grupo verbal en las siguientes oraciones: a. Los actores de teatro tienen mucho mérito. b. De tu propio esfuerzo dependen los buenos resultados. c. L
How do the numbers we use today help tell the story of globalization?
answer the question below
Nat says that a square is a rectangle because it has four right angles. Amy says that a square is a rhombus because it has 4 equal sides. Who is correct? Explai
Big brain mathematics
From the dropdown box beside each numbered balance sheet item, select the letter of its balance sheet classification. If the item should not appear on the balan
How does Ji-li explain why so many people went along with the Cultural Revolution? The people of China were forced to believe that the Cultural Revolution was t