scarrion4785 scarrion4785
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose that 19 inches of wire cost $.95 at the same rate how many inches of wire can be bought for $.75

Respuesta :

ogscarlett
ogscarlett ogscarlett
  • 04-02-2021
19/0.95=20
19/0.75=25
answer: 25
Answer Link

Otras preguntas

Why was martin luther's name chaged from michael king?
What moon orbits jupiter and has an icy surface that is tectonically reworked?
*PLEASE NEED HELP* (50 POINTS) Find (f/g)(x) f(x)= sqrt(x^2-1) g(x)= sqrt(x-1)_____________________________________________a) sqrt(x+1) b) sqrt(x-1) c) sqrt((-x
Use the figure to answer the following questions. Please show work if possible A. What is the intersection of plane P and plane R? B. Name three points that a
Which group of numbers is ordered from least to greatest
A 4.305-g sample of a nonelectrolyte is dissolved in 105 g of water. the solution freezes at -1.23c. calculate the molar mass of the solute. kf for water = 1.86
Every individual, including young people, can make decisions to use resources wisely. Use the terms reduce, reuse, and recycle to explain how the students in th
What’s the answer for this question:)
Couples who divorce in late adulthood constitute ________ percent of all divorces in any given year.
In sheep, white wool is dominant over spotted wool. If 10 purebred white wool sheep (TT) are crossed with 10 spotted wool sheep (tt), how many offspring will ha