matthew32
matthew32 matthew32
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

karan earns $6 per hour walking and $8 per hour working in a supermarket. The number of hours she walked the dogs is 10 hours more than the number of hours she worked at the supermarket. If her total earnings from both jobs is $158, how many hours dud she walk the dogs?

Respuesta :

chiki1 chiki1
  • 03-11-2016
maybe the answer is 19.75
Answer Link

Otras preguntas

The day was tremendous―the best ever―and I owe it all to you. A. an unfinished thought B. pause C. interruption D. calling attention
Find the amount that is in the account if $3150 is compounded quarterly at 6% for 5 years
Would a teacher accept answers of 3 sentences
More Spanish you know how dat go
Using only SIX words, come up with six heart breaking stories
When did the Did the resolution of the story happens
To develop the main points for a speech on a question of value, you should a relate personal narratives ask "Why is this good or bad" C. include statistics d as
A bakery offers a sale price of $3.25 for 4 muffins. What is the price per dozen?
After Genghis khans death,the mongol empire was divided into four
What is the circumference of the circle in the example? 2π 4π 6π