Seudónimo Seudónimo
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

the cupcakey sells a half-dozen donuts for $16.50. Write a rate to determine the cost per cupcake.

Respuesta :

Brainliest Brainliest
  • 03-11-2016
Half dozen=6 16.50/6 =2.75 2.75$ per cupcake
Answer Link

Otras preguntas

I need help ASAP!!Please explain how to do the problem
1. Read the instructions about birthday party, then answer the following questions. # Invite the relatives and friends,# Decorate your house beautifully. # Arra
Name the following alkane molecule: CH3 CH3CCH3 CH3 A. 2-ethylpropane B. 2-dimethylpropane C. 2,2-dimethylpropane
Look at the image for the question below
The sum of three numbers is 72 the second number is three times the third the third number is eight more than the first what are the numbers
community participatuon​
look at the question below in the image
Answer the following. The scale on a map is 1:100000. Therefore 1cm on the map would equal how many kilometres on the ground? ​
What is the value of c ?
. I can speak enough German for holidays. (GET) → I can _____________________________ on holiday.