ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

At a certain college there are twice as many English majors as history majors and three times as many English majors as mathematics majors. What is the ratio of
Help solving this math
Alexander Hamilton’s debt plan consolidated the nation’s war debts into one debt to be paid off by_____________.
The mean salary of federal government employees on the General Schedule is $59,593. The average salary of 30 state employees who do similar work is $58,800 with
What French town was virtually destroyed during the Allied advance from Normandy despite its population’s sympathy for the Allied Powers and serves as an exampl
A limit on the amount of a good that can be brought in from another country for sale
I need help please I really need it
The body of knowledge obtained using methods based upon systematic observation is called a(n)?
A body of mass 400 kg is suspended at a lower end of a light vertical chain and is being pulled up vertically. Initially the body is at rest and the pull on the
What if your brakes are excessively wet, you should drive really fast to air them out?